המכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה בכרמיאל, בשיתוף ארגון ג'וינט-אשל, ערכו האקתון מיוחד למען הגיל השלישי.
המטרה: למצוא פתרוות יצירתיים לאתגרי התפקוד של האוכלוסייה המבוגרת ולהקל על חיי היומיום שלהם.
2 צפייה בגלריה
סטודנטים למען בני הגיל השלישי
סטודנטים למען בני הגיל השלישי
סטודנטים למען בני הגיל השלישי
(צילום: shutterstock)
בישראל חיים כיום כ-1.1 מיליון איש מעל גיל 65, המהווים כ-12 אחוז מכלל האוכלוסייה. עם פרוץ מגפת הקורונה התעצמו האתגרים של בני הגיל השלישי, כדוגמת קושי באוריינות דיגיטלית, בדידות ותפקוד פיזי ומנטלי.
קראו גם:
כמו כן, העלייה בתוחלת החיים והצפי לגידול החד באחוז אוכלוסיית הגיל השלישי, מביאים לשיתופי פעולה במטרה לשפר את איכות חייהם ולהקל עליהם.
בהאקתון 'מהנדסים למען הגיל השלישי' השתתפו עשרות סטודנטים מהמכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה ומהמכללה האקדמית תל-חי שניסו למצוא פתרונות יצירתיים לשיפור איכות החיים של המבוגרים בישראל בתחומים שונים.
תוצרי ההאקתון הוצגו על ידי הצוותים בפני צוות השופטים - פרופ' אריה מהרשק נשיא המכללה, אחיאב גולן מנכ"ל המכללה ויוסי היימן, מנכ"ל ג'וינט-אשל.
2 צפייה בגלריה
במהלך ההאקתון.  פתרונות ייעודיים עבור האוכלוסייה המבוגרת
במהלך ההאקתון.  פתרונות ייעודיים עבור האוכלוסייה המבוגרת
במהלך ההאקתון. פתרונות ייעודיים עבור האוכלוסייה המבוגרת
(צילום: באדיבות מכללת אורט בראודה)
בפרס הראשון זכה צוות JUSTAND, שפיתח קונספט למשטח אימון בטיחותי ומתכוונן, לחיזוק שרירים ומניעת נפילות עם גישה מרחוק לפיזיותרפיסט לשליטה על רמת האימון.
בפרס השני זכה צוות Sportify, עם פיתוח של רשת חברתית לבריאות הגוף והנפש על פי רמת המתאמן ודרישותיו.
במקום השלישי זכו שני צוותים: צוות FORMI, שפיתחו בוט בתוך ווטסאפ למילוי אוטומטי של טפסים מאתרים שונים, וצוות YouRight, עם פרויקט למיצוי זכויות מקוון באופן פשוט וקל, על ידי אפליקציה שסורקת מידע רפואי למערכת ומציגה מידע על זכויות האדם.
ד"ר נירית גביש, ראש המרכז לחינוך הנדסי וליזמות במכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה: "במהלך לימודיהם במכללה נחשפים הסטודנטים לקורסים הנדסיים עם עשייה חברתית ומבצעים פרויקטים עבור לקוח קצה אמיתי עם צורך ממשי.
"ההאקתון חיבר בין סטודנטים ממגמות שונות על מנת ליצור פתרונות ייעודיים עבור האוכלוסייה המבוגרת וכן לחזק את המודעות של הסטודנטים לאתגרים חברתיים בכלל ולאתגרי הגיל השלישי בפרט.
"במטרה להמשיך את הרעיונות והתוצרים, לצוותים תינתן אפשרות להמשיך את פיתוח הפתרונות כמיזמים במסגרות שונות".