תשכחו מכל מה שחשבתם על חווית הלימודים במוסדות להשכלה גבוהה ותכירו את המכללה האקדמית נתניה- המכללה שהפכה את חווית הלימודים לבית אקדמי של ממש. נגיש, מעשי ומחובר לשוק העבודה. כזה שמייסד תחומי לימוד חלוציים וייחודיים, אותם לא ניתן למצוא בשום מקום אחר למרות הביקוש ההולך וגואה בשוק התעסוקה הישראלי 2022.
6 צפייה בגלריה
המכללה האקדמית נתניה. הטבה משמעותית
המכללה האקדמית נתניה. הטבה משמעותית
המכללה האקדמית נתניה
(צילום: יח"צ)
קחו למשל את התואר הראשון בביטוח, המשלב התמחות בשוק הפיננסים, ניהול סיכונים, מיסוי ומשכנתאות וכולל התנסויות מעשיות הממחישות את חומר הלימודים, בהן סימולציות מסחר וניהול תיקי השקעות בחדר העסקאות, בניית תיקים פנסיונים, פיתוח יכולות שיווק ושיטות מכירה.
6 צפייה בגלריה
קמפוס המכללה
קמפוס המכללה
קמפוס המכללה
(צילום: יח"צ)
תוכנית הלימודים של התואר בביטוח, המתקיימת במתכונת לימודי ערב ונמשכת שנתיים בלבד, מאפשרת שילוב עבודה לצד לימודים ותורמת משמעותית להתקדמותם המואצת של הלומדים בה, כפי שמספרת גל ברכה בת ה-23, תושבת פתח תקווה, שעובדת כראש צוות תביעות בחברת ביטוח במקביל ללימודי התואר.
"בדקתי בכל המוסדות האקדמיים וגיליתי שהמכללה האקדמית נתניה היא היחידה שבסופו של יום אצא ממנה עם תואר בביטוח", אומרת ברכה. "אחרי שאסיים את התואר כל עולם הביטוח והפיננסים יהיה פתוח בפניי. זה לא רק לעבוד כסוכנת פנסיונית, אלא גם לעבוד בגופים פיננסים, בחברות אשראי ולנהל תיקי השקעות. מלבד התואר יש כאן קורסים שיעזרו לי גם בתחומים אחרים, כמו קורס משכנתאות ניהול השקעות ומיסוי".
6 צפייה בגלריה
סטודנטים
סטודנטים
"אווירה קלילה ומשפחתית"
(צילום המחשה: shutterstock)
עוד מציינת ברכה את יחסם המיוחד של המרצים, שהופך את חווית הלימודים למשפחתית ונעימה. "חברי הסגל הם אנשים בעלי ניסיון עצום והם מנגישים את החומר עם יחס אישי בסביבת לימודים מתקדמת. בגלל הקורונה אנחנו לומדים בזום ועדיין אני לא מרגישה הבדל כי הלימודים מאוד ענייניים ומעניינים. חוץ מזה, הקמפוס גדול ויפה והאווירה מאוד קלילה ומשפחתית".
גם רועי אשד, בן ה-25, תושב קריית מוצקין, נרשם לתואר הייחודי בביטוח אחרי שהחל לעבוד בחצי משרה בחברת ביטוח והבין שהדרך היחידה שלו לטפס במעלה החברה היא לרכוש השכלה איכותית בתחום.
"מה שמאוד מדבר אליי במכללה האקדמית נתניה היא שלא מדברים בתיאוריה, אלא מה שקורה בפרקטיקה, הלכה למעשה", הוא מסביר. "המרצים נהדרים. בכל שעה שצריכים אותם הם זמינים וכמו שאומרים 'נכנסים מתחת לאלונקה' כדי לעזור ולתמוך. אני אף פעם לא מרגיש לבד עם ערמות של חומר שאני לא מבין".
6 צפייה בגלריה
הואשמו בניסיון לקבלת דבר במרמה ובזיוף מסמך. סטודנטים
הואשמו בניסיון לקבלת דבר במרמה ובזיוף מסמך. סטודנטים
מעניקים לסטודנטים יחס אישי
(צילום אילוסטרציה: ShutterStock)
ואכן, סטודנטים רבים שפגשנו סיפרו על חוויית לימודים יוצאת דופן במקום המכונה "בית אקדמי", או בשמו הרשמי, המכללה האקדמית נתניה. אבל לא רק סטודנטים מעידים כך, כי אם גם בוגרי המכללה, עליהם נמנה עו"ד לירון בטיטו, שסיים לאחרונה את לימודיו בבית הספר למשפטים.
"כל המרצים, ללא יוצא מן הכלל, מעניקים לסטודנטים יחס אישי, תמיכה וליווי אקדמיים", אומר בטיטו, תושב כפר יונה, בוגר בית הספר למשפטים. "למשל פרופ׳ הדרה בר מור, כיום דיקנית בית הספר למשפטים, ליוותה אותי באופן אישי, ועוד רבים שכמותי, עד לבחינות הלשכה". עוד הוא מוסיף כי למרות שסיים את לימודיו, הוא ממשיך לשמור על קשר עם המכללה, המהווה עבורו בית כמו גם אגודת הסטודנטים, בה היה פעיל בעצמו וקידם, בין היתר, אירועים מרשימים ויוצאי דופן שנערכו במכללה. ״בתחום שלי הייתה משמעות רבה גם למרכז הקריירה הקיים במכללה, שמסייע לסטודנטים בהכנה לשוק התעסוקה ומקיים אירועים רבים כמו כנסי התמחות וירידי תעסוקה״, הוסיף בטיטו וסיפר גם על ההכנה לקראת בחינות הלשכה: ״בחינות הלשכה היו באותה רמה וכמעט עם אותם נושאים שלמדנו והכינו אותנו אליהם כחלק מלימודינו לקראת הבחינה. כל זאת בזכות העובדה שסגל המרצים מחובר מאד למה שקורה בשטח ומלמד בהתאם ומבלי להתפשר על רמת הלימודים ומידת היסודיות הנדרשת״.
6 צפייה בגלריה
סטודנטים בבאר שבע
סטודנטים בבאר שבע
סטודנטים
(צילום ארכיון: שי שמואלי)
חיבור לשטח הוא לא רק מסלולי לימוד ייחודיים, אלא הבנה רחבה של צרכי השעה ומתן מענה לדורשי ההשכלה גם בהיבט הכלכלי. כך, למשל, ייסדה המכללה שיתוף פעולה מרחיק לכת עם עיריית נתניה במסגרתו נהנים תושבי נתניה מ- 20% הנחה בשכר הלימוד לתואר הראשון בנוסף ל-7.5% מלגת תושב המוענקת ללימודי התואר הראשון על ידי עיריית נתניה. כל זאת, במטרה לעודד את הסטודנטים ללמוד מבלי ששיקולי עלות יהוו עבורם חסם, כפי שמספר לנו נשיא המכללה, פרופ' יעקב הרט.
"הסטודנטים הלומדים במכללה האקדמית נתניה יודעים כי המכללה אינה רק מוסד אקדמי אלא בית, אשר דואג לסייע להם בכל הנדרש בין אם זה בהסברה ותמיכה הנוגעים לחומר הנלמד ובין אם זה בסיוע במימון הלימודים הנועד להנגיש לכולם את ההשכלה הגבוהה" מציין הרט ומדגיש כי "זוהי אינה הבלחה מזדמנת, אלא חזון מייסדיה של המכללה האקדמית נתניה ולאורו אנו פועלים ונמשיך לפעול תמיד, תוך דרישה אקדמית גבוהה ומתן כלים ומיומנויות מעשיות חסרות פשרות עד לקבלת התואר."
6 צפייה בגלריה
סטודנטים בהאקתון
סטודנטים בהאקתון
(צילום: shutterstock)
מרלן בובלי, תושבת נתניה, הלומדת בבית הספר לניהול מערכות בריאות, בראשו עומד פרופ' הרט, מחזקת את דבריו ומוסיפה כי גם עבורה ניכרת התחושה של בית ואכפתיות לצד רמת לימודים גבוהה והענקת כלים מעשיים חיוניים.
"חוויית הלימודים במכללה היא עוצמתית מאד עבורי. כאחות במקצועי כבר מעל שלושה עשורים אני רואה כי המרצים מאוד משקיעים, מלאי סבלנות וסובלנות וכך גם אנשי המנהלה ותמיד, גם כאשר הלימודים התקיימו בזום, דאגו לתת לנו מענה לכל שאלה וסוגיה.
בנוסף, בתור תושבת נתניה אני שמחה על המלגה החשובה שניתנת לתואר ראשון, זה בהחלט מדרבן להגיע וללמוד במכללה".